Adrasan

Bir Tatil Cenneti

Bunaltıcı, etrafı betonlarla dolu şehir hayatından kaçmak ve doğanın huzurunu, oksijenin tadını hissetmek isteyenlerin yıllardır ilk tercihlerinden olan Adrasan Koyu, klasikleşmiş tabirle yeşille maviyi bir araya getiriyor. Fakat, bu klasikleşmiş tabirin kullanıldığı diğer tatil beldelerine hiç benzemiyor.

Adrasan Koyu konum olarak M.Ö 300’lü yıllarda inşa edilen, Akçay Deresinin iki yanında uzanan tarih ve doğa kokulu Olympos’a sadece 8 km mesafededir. Deniz kaplumbağalarını yakından görebileceğiniz Çıralı’ya 24 km; Antalya’ya 95 km; Kemer’e 55 km mesafededir.

Adrasan, 1800 metre uzanan sahilinde size üç farklı kumsal tipi sunuyor. Derinlerde yüzmek isteyenler için sahilin kuzeyinde ki kumsal aniden derinleşir; sahilin güney kısmı ise çocuklarınızla eğlenmek, yüzme öğretmek için harikadır, ince kumludur ve 20 metre açılsanız bile ayaklarınız yere basar. Orta kısmı ise kumlu ve taşlı kısma göre daha sığ bir yapıya sahiptir.

Adrasan’da denizden yükselen güneşi şehir hayatında hiç görmediğiniz bir şekilde görürsünüz. Bu tatil cennetinde doğa, tarihle iç içedir. Biri sahilin kuzey bölümünde Musa Dağı’nın eteklerinde ve diğeri Kocamuar Bölümünde iki tane tarihi kale vardır. Dağ yürüyüşü yapabileceğiniz parkurlarla bu tarihi kaleleri görebilir, tarih ve doğanın tadını aynı anda çıkarabilirsiniz. Tatil deneyiminizi farklı kılacak onlarca aktivite bulabileceğiniz Adrasan tekne turu açısından da önemli rotalardan birisidir. Harika doğayı, “Türkiye’nin Maldivleri” denilen Suluada’nın şifalı suyunu, Aşk Mağarasını, birinden güzel koyları ve daha nicesini tekne turlarıyla keşfedebilir, balık avlarına katılabilirsiniz.

Ayrıca Adrasan’da konaklayabileceğiniz her bütçeye uygun kaliteli bir çok otel var. Bizim sahibi olduğumuz Arkadaş Otel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

to top button