Rotalarımız

Adrasan Tekne Turu Güzergahları

Altınızda akan mavinin huzur verici dinginliği iki yanınızda yeşilin muhteşem tonları ile unutulmaz bir deneyime hazır olun. Şifalı sular, rahatlatan çamur, efsunlu manzaralar… Yani bir tekne turundan daha fazlası… Adrasan Sahilinden iki farklı güzergahta sizi hayran bırakacak turlar düzenliyoruz.

Adrasan - Ceneviz Koyu

Menü : BALIK MAKARNA SALATA ( Ayrıca meyve ve çay ikramı yapılmaktadır. )

Güneşin tadını çıkaran çam ağaçlarının denizde salınan gölgesi ve ince harika kumlu plajı ile, civarın yüzölçümü en geniş koyu olan Akseki Koyu bu güzergahımızın ilk durağı. Ardından isminden de ne kadar büyülü olduğunu anlayacağınız Aşk Mağarası gelir. Burada heyecan dolu bir yüzüş keyfi yaşayabilirsiniz. Fosforlu Ada’da başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz doğal görüntülere şahit olabilirsiniz.

Sazak Koyu ise balıklarla beraber yüzebilme imkanı tanır. Koy, boylu boyunca kumsaldır, içlerine doğru ilerlediğinizde size koyun en eski sahipleri asırlık çam ağaçları merhaba der.

Son durak Ceneviz Koyu’nun size sunacaklarına çok şaşıracaksınız! Baş ve hörgüç kısmıyla oturmuş bir deveyi andıran, bazı kültürler de kutsal sayılacak kadar efsunlu Musa Dağı manzarası ve deniz kaplumbağalarını izleme fırsatı. Bununla da bitmiyor bu koyun içindeki çamur vücuda sürüldüğünde rahatlama hissi veriyor.

Adrasan - Suluada

Suluada - Ön plaj
Suluada - Arka plaj

Şirinler Mağarası
Suluada - Suyun çıktığı yer

Amerikan koyu
Yusuf Kaptan Beach •
Adrasan Feneri

Menü : BALIK MAKARNA SALATA ( Ayrıca meyve ve çay ikramı yapılmaktadır. )

Bu güzergahta ilk durak, masmavi denizi doyasıya izleyerek ve çam kokuları eşliğinde ulaşacağınız Suluada’dır. Suluada, kendisine ”Türkiye’nin Maldivleri” denilecek kadar güzel. Adanın batısında ki mozaik görünümlü bembeyaz kumsalda denize girdiğinizde buraya neden Türkiye’nin Maldivleri denildiğini anlayacaksınız. Ayrıca suyunun şifalı olduğuna inanılıyor. Suyun kaynağı Toros Dağlarının derinlikleri, yani zengin dağ ve yer altı mineralleri ihtiva ediyor. Burası Kaş’tan Kıbrıs’a kadar içinde tatlı su bulunan tek ada.

Suluada’yı ziyaret etmek ve bu muhteşem doğa harikasını görmek unutamayacağınız bir anınız olacak. Suluada’nın karşısında ki Amerikan Koyu’da Adrasan’ın görülmeye değer doğa harikalarından bir diğeri. Bu güzergahta ayrıca Tatlı Su Ağzı ve Kumsal’ı ziyaret edeceksiniz.

to top button